Zimní dekorace u nás nemají žádnou velkou tradici. S uklizením dekorací z Vánoc často čekáme až do jara, kdy vystavíme dekorace týkající se Velikonoc, popřípadě jara. Nebojte se vytvořit si dekorace evokující zimu. Sníh se dnes v nížinách moc neukazuje, vy ho však můžete mít za oknem klidně celou zimu. Pusťte se do toho!
Věnec
Proutěný věnec na dveřích má několik významů. Má dekorativní, magický a ochranný význam coby kruh. Využít jej můžete jak v interiéru, tak klidně i v exteriéru, dle toho ale volte i materiál, ze kterého je věnec zhotovený. Velice oblíbené jsou proutěné věnce, které jsou z přírodních materiálů, a dá se s nimi dobře pracovat. Na zimní věnec nepoužívejte papír, spíše zvolte trvanlivější materiály, jako je polystyrén (třeba polystyrénové koule na sněhuláka). Pokud na věnec vyloženě nesněží, pak můžete na sníh použít vatu. Dají se koupit i různé kovové doplňky, jako jsou třeba stromečky, které jsou postříbřené a na věncích vypadají opravdu skvěle. Dekorace na věnec lepte nejlépe tavnou pistolí, která je spolehlivě přichytí.
Dekorace do květináčů
Pokud máte na oknech truhlíky s vřesem, který vydržel mírnou zimu, pak se nebojte jej ozdobit třeba chomáčky vaty, které zamotáte do vřesu. Vytvořit také můžete třeba sněhuláka, který bude stát v květináči a hlídat květinu. Pokud máte děti, nebojte se je zapojit. Květináče si také můžete zimně ozdobit za pomocí syntetického sněhu, který nastříkáte na smrkové větvičky.
Dekorace na okna
Pokud se nebojíte jarního leštění oken, nastříkejte okna syntetickým sněhem, můžete na něm vytvořit vločky, stromky, zátiší, sněhuláky… Prostě cokoli, co vám připomíná zimu a její období. Tato varianta sněhu na skle vydrží dlouho a jde poměrně dobře umýt okenou a mokrým hadříkem. Pokud chcete, můžete na okna nalepit i dekorační nálepky, ovšem opatrně, některé jdou opravdu špatně dolů a tím pádem se jich také nemusíte už nikdy zbavit.