Máte malé děti, které ještě nemají o penězích ani ponětí nebo si jen začínají šetřit do prasátka? Myslete vy jako zkušení dospělí na budoucnost vašich dětí a založte jim spořící účet, na který jim budete pravidelně nebo podle vašich finančních možností ukládat libovolnou částku peněz.
A kdy pak naspořené peníze vašemu dítěti dát? Ideální je třeba věk plnoletosti, úspěšně zvládnuté maturitní zkoušky, svatba anebo zkrátka období, kdy vaše dítě tzv. vylétne z hnízda.
Až vaše děti vyrostou a odejdou z domu, našetřené peníze od vás se jim určitě budou hodit, třeba jako investice do bydlení nebo na další životní potřeby. Budou tak mít o poznání snadnější start do dospěláckého života, když budou mít od vás něco do začátku.
Zjistěte, jaká je současná nabídka spořících produktů {LINK} pro vaše děti a vyberte si pro vás tu nejvhodnější. Zmapujte si nabídku produktů a vyberte si takový, který vám vyhovuje nejen úrokovou sazbou, ale také třeba podmínkami, co se týče zrušení nebo možnosti výběru peněz. Vyhlédněte si produkt, který pro vás bude mít co nejvýhodnější podmínky a myslete při výběru i na nejhorší, tudíž na možnost, že třeba chvíli nebudete moci vašemu dítěti spořit nebo budete muset z různých důvodů spořící produkt nečekaně ukončit. I na takové situace je potřeba se dopředu, před výběrem vhodného spořícího produktu, připravit, protože nikdy nevíte, co se může stát. A právě nevýhodné podmínky by vás pak mohli nemile překvapit, třeba v podobě nemožnosti ukončení spořícího produktu nebo výběru části naspořených peněz.
A kdy vašemu dítěti začít spořit?Je to na vás, začít můžete klidně už od narození nebo třeba po nástupu do základní školy, na věku nezáleží, nabízených produktů na bankovním trhu je opravdu dostatek, tak je z čeho vybírat.