Poměrně dlouho panovali předsudky o tom, že k psychologovi člověk jde až tehdy, kdy je takzvaně „zralý na cvokaře“. V dnešní moderní společnosti to však samozřejmě absolutně neplatí, právě naopak. K terapeutovi můžete jít zkrátka pokaždé, když cítíte, že něco není v pořádku. Je přitom jedno, jestli trpíte v poslední době zvýšeným stresem, přišli jste o blízkou osobu nebo vás třeba potkal syndrom vyhoření. Vše, s čím si nevíte rady, a co vás nějakým způsobem trápí, je tématem, které můžete probrat s odborníkem. Není dobré tuto pomoc bagatelizovat a znehodnocovat, protože je velmi cenná a dokáže mnohdy až zachránit životy.
Problémy, na které nejste sami
Jaké jsou nejčastější příčiny, proč lidé navštěvují psychoterapii v Praze http://drahomirasinova.cz/? Těch důvodů je opravdu celá řada, pojďte se však seznámit s těmi nejvýznamnějšími.
- Vztahové komplikace, ať už partnerské, rodinné nebo třeba pracovní
- Bolest, trápení, neřešitelné situace, kdy nevíte, jak se zachovat, jak žít dál
- Dlouhodobý stres, přepracovanost, únava, problémy s nespavostí
- Časté úzkosti, neklid, černé myšlenky, sklony k depresím
- Pocit osamění, strachu, viny či dalších negativních pocitů, se kterými nedokážete pracovat
- Ale i pozitivní věci, jako touha získat větší vůli, být sebevědomější, mít se víc rád, dokázat žít ten nejlepší život
- Jakékoliv další potíže nebo požadavky, se kterými potřebujete odborně pomoci…
Vyberte si správného odborníka
Psychoterapeutů je v Praze celá řada. Podle čeho si tedy vybrat toho svého? Jako první je nutné zdůraznit to, že je možné, že se vám to napoprvé nepovede. Není samozřejmostí, že hned vaše první volba bude volbou správnou. Vyplatí se však trpělivost, měňte terapeuta tak dlouho, dokud nenajdete toho, se kterým si zkrátka perfektně sednete, před kterým se budete moci otevřít a probírat s ním na rovinu svá trápení.